ÜYE KAYIT FORMU
Giriş yapıldı, yönlendiriliyorsunuz...

zaten kayıtlı mısın? hemen giriş yap.
veya
ÜYE GİRİŞ FORMU
Giriş yapıldı, yönlendiriliyorsunuz...

Kullanıcı adınız

Parolanız

ŞİFREMİ UNUTTUM
Parola sıfırlama bilgileriniz e-posta adresinize gönderilmiştir.

E-posta adresiniz

Tür:
İzlenme:
Kafes 2 Filmi Geliyor
278795 Büyük ilgi gören politik dram yapımı Kafes'in ikincisi için çalışmalara başlandı. Birinci filmde olduğu gibi yapımcılığını Yasemin Nak’ın, senaristliğini de Bektaş Topaloğlu’nun üstleneceği devam halkasında film dönemin tanıkları tarafından kaleme alınıyor. 80’li yılların Ülkücü Hareketinin önemli isimlerinin senaryo içerisinde yer alacağı film, Alparslan Türkeş'in mahkeme salonuna girişiyle yargılanan İhtilal mahkumlarının ayağa kalkıp İstiklal Marşını okuduğu tarihi an ile başlayacak. Senaryoya katkıda bulunmak isteyen herkese kapılarını açmak adına her pazar saat 12:15-17:00 saatleri arası Joy PR senaryoya katkı vermek isteyen herkesi filmin senaristi Bektaş Topaloğlu ile bir araya getiriyor. Bektaş Topaloğlu filmle ilgili olarak, "1980 askeri darbesinden sonrasını konu alacak film, o dönemi yaşayanların anlattıklarından yola çıkılarak kurgulanırken, bir anlamda hesaplaşma niteliği taşıyacak. Bu sebeplerden dolayı senaryo üzerinde çok titiz çalışıyoruz" dedi. Bu yaz çekimlerine başlanılması planlanan Kafes 2’nin 2016 sonunda ya da 2017 başı gibi vizyona girmesi bekleniyor.
Haber hakkında ne dediler?
  • Sol görüşlüyüm ancak film gerçekten çok güzel olmuş.Oyuncuların o yaşanan berbat yıllara gerçekten saygılı oldukları ,rol yapmayıp filmin içerisinde yaşamalarına olanak sağlamış.Benim filmde hoşuma giden sahne hapishanede sağ ve sol görüşün kalmayıp herkesin insan olduğu sahnedir. Ama rahatsız olduğum sahnelerden biriside solcuları ‘karaktersizlermiş’ gibi sürekli kötü gösterilmeleri oldu.Bu iki görüşün arasındaki temel fark birisi devletine,birdiğeri milletine aşık olmasıydı.
    Not:İsmail Hacıoğlu gerçekten iyi bir oyuncu sadece kafes serisinde kalmayıp diğer filmlerini izlemenizi de tavsiye ederim.
    Saygılar-Sevgiler..

  • merakla bekliyorum.ilki çok idi.çok duygulandım

  • 1970 ve 80 li yılların filmleri genelde sol görüşün çektiği çileleri beyaz sahneye uyarlamıştı Kafes filmi bugüne kadar izlediğim nadirde olsa sağ görüşün en iyi filmi diye bilirim ve 2. Seriyi de iple çekiyorum

  • Güzel merakla bekliyoruz . 90 sonrası neslin çoğu böyle şeylere ilgi göstermesede , umursamazlık yapsada 1980 1990 arası doğan gençler olarak Daha ağır başlı ve duygusallığa geçmişe önem veren yapımız var..

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir