Avni Yalçın KİMDİR?

Avni Yalçın, 1947 İstanbul doğumlu tiyatro ve sinema oyuncusu. Hababam Sınıfı Tatilde filmindeki edebiyat öğretmeni Avni karakteriyle hatırlanmaktadır.
İstanbul Şehir Tiyatroları ve Dostlar Tiyatrosu'nda çalışmış olan Yalçın, günümüzde daha çok sinema ve dizi filmlerdeki rolleriyle öne çıkmaktadır. Hatırla Sevgili'de Şevket, Karayılan'da Behram, Melekler Korusun dizisinde Salih Baba rollerini üstlenmiştir. Güz Sancısı filminde Yorgo'yu canlandırmıştır.
Tiyatro sanatçısı Ayşegül Devrim (1942-2009) ile ilk evliliğini yapan Avni Yalçın'ın iki oğlu, Devrim Yalçın (d. 1974) ve Barış Yalçın (d. 1976) da birçok dizide oynamış oyunculardır. Boşanmasının ardından 1994'te bir diğer tiyatrocu Ayşe Kökçü ile evlenen Yalçın, 2001'de ayrılmıştır.

Avni Yalçın FİLMLERİ

 • Hititya: Madalyonun Sırrı Full HD izle

  Hititya: Madalyonun Sırrı Full HD izle

  2013
  Hititya: Madalyonun Sırrı Full HD izle
  Özel güçlere sahip üç çocuk, tehlike altında bir anne ve iyiliğin kötülükle amansız savaşı... Anneleri gizemli bir şekilde ortadan kaybolan üç kardeş, bir gün, kendilerini bambaşka bir evrende, Hititya’da bulur. Burada, özel güçlere sahip olduklarını, annelerinin bir tanrıça olduğunu ve dünyayı kötülükten ancak onların kurtarabileceğini öğrenirler. Ancak bu tehlikeli macerada öğrenecekleri sadece bunlarla sınırlı değildir.
  Tür: Yerli Aksiyon
  İzlenme: 21,733 İmdb: 4.7

SOSYAL AĞLAR