Aytaç Arman KİMDİR?

Aytaç Arman   gerçek adı; Veysel İnce   (d. 22 Haziran 1949 - Adana)   Sinema ve dizi oyuncusu. Bir derginin açtığı yarışma ile sanat hayatına başlayan Arman, çeşitli sinema ve dizi filmlerde rol aldı. 1971 yılında Ses dergisinin açtığı yarışmada Tarık Akan`ın ardından ikinci oldu.
 
Ödülleri 25. Antalya Film Şenliği - 1988, En İyi Erkek Oyuncu, Gece Yolculuğu 40. Antalya Film Şenliği - 2003, En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu, Gönderilmemiş Mektuplar 25. Siyad Türk Sineması Ödülleri - 2003, En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu, Gönderilmemiş Mektuplar.

Aytaç Arman FİLMLERİ

 • Devrimden Sonra Full İzle

  Devrimden Sonra Full İzle

  2011
  Devrimden Sonra Full İzle
  Sosyalist devrimin sonrasında Türkiye’de geçen film 12 öyküden oluşmakta. Ülkede yaşanan politik ve sosyal değişimler, sıradan vatandaşın hayatına nasıl yansırdı, her şey umulduğu gibi daha iyi mi olurdu yoksa yeni sistemin de kendisine göre yanlışları açıkları olur muydu? Kamulaştırılan fabrikalar, ücretsiz sağlık, eğitim ve ulaşım hizmetleri, herkesin oturduğu evin sahibi olması ve bütün bunların halk üzerinde yarattığı şaşkınlık, sevinç belki de korkunun yansımaları…
  Tür: Yerli Dram
  İzlenme: 7,714 İmdb: 6.4

SOSYAL AĞLAR