Burak Hakkı KİMDİR?

Erenköy ilkokulunda başlayan eğitim yıllarımı, Fenerbahçe lisesindeki ortaokul zamanları izledi. Liseyi ise bursla Semiha Şakir Özel Deneme Lisesinde bitirdim.Daha sonra İstanbul Üniversitesi İktisat fakultesi, ekonometri bölümünü kazandım. İstanbul Üniversiteni bittikten sonra ise bitirme derecelerim sayesinde MBA İktisat Master'ı eğitimi için İsviçre Montreux deki European University'den Burs kazandım ve kısa bir süre için İsviçre'ye eğitim amaçlı yerleştim. Ancak oradaki okula ve hayat tarzına adapte olamadığımdan kısa bir süre sonra tekrar vatanıma döndüm. Takip eden sene İ.Ü.İktisat Fak. Ekonometri Bölümü Master sınavını birincilikle kazandım.
 
Üniversite ilk yılında Nasaş (Oynadığım yıllarda Ülkerspor oldu) genç basketbol takımında ve daha sonraki sene A takımda basketbol oynadım. Aynı dönemde Başak Gürsoy modellik ajansında mankenliğe başladım. Ancak modellik mesleğinin daha ağır bastığı bu zamanlarda okul ve spor hayatına son verme kararı aldım.
 
10 yıl modellik ve mankenlik yaptım 1000'den fazla defile tanıtım ve organizasyonlarda yer aldım. 10 reklam filmim oldu. Birçok yarışma da Mankenlik dalında Türkiye'yi temsil ettim. Bunlar; 
 
1993 Vizonshow da halk jurisi beni bay Vizon secti. 
1994 Best model of Turkey yarışması 1.seçildim. 
1995 Manhunt International (Avustralya) yarışma 4.su ve en iyi fotomodel. 
1997 Top Meditteranie (Tunus ) Akdenizin en iyi ikinci mankeni ödüllerini Türkiye'ye getirdim 
 
Bunların dışında 1995-2003 yılları arası zaman zaman İtalya, Almanya, Avusturya, Fransa ve İsviçre başta olmak üzere dünyanın önde gelen ajanslarıyla ve modacılarıyla çalıştım. Yurt dışında yaptığım modellik zamanlarımda aklıma gelen en onemli işler, BMW Z3 james Bond Araba tanıtımı ve Claude Montana defileleridir..
 
2001 yılında model ve dizi oyuncusu olan Sema Şimşek ile evlendim ve daha sonra 25 Ocak 2008 dünyaya gelen Rüzgar adında bir oğlum oldu. 2012 yılında da eşimden boşandım.

Burak Hakkı FİLMLERİ

 • Detay Full İzle

  Detay Full İzle

  2015
  Detay Full İzle
  Taner ve Burak mimarlık şirketleri olan iki ortaktır. Eşleri Selin ve Duygu, asistanları Müge ile birlikte kendi ofislerinde, yeni bitirdikleri büyük bir site projesini kutlarlar. Küçük kutlama bittiğinde Taner, ofiste işleri olduğunu söyleyip herkesi gönderir. Ve Taner’in gecesi bu dakikadan sonra kabusa döner. Ofise gelen, birlikte gizli işler çevirdiği bir güvenlik firmasının müdürünün kazara ölümü ile başlar her şey. Sonra duvarda asılı duran aksesuar bir telefon çalmaya başlar. Telefonun ucundaki adam ofiste bulunan bir site maketini patlatır ve ofise bir bomba yerleştirdiğini söyler. Taner’in cep telefonunu, tabletini, bilgisayarını, ofisin alarm ve kamera sistemini ele geçirmiştir. Kendisine “uzman” adını veren adam, Taner’in ailesini ve gizli sevgilisini de oyuna dahil eder. Taner’in bütün kirli oyunları, çevirdiği dolaplar bir bir ortaya çıkmaya başlar. Taner şimdiye kadar yaptığı seçimlerin kurbanı olmuştur. Artık kendisiyle birlikte ailesinin de hayatı yapacağı seçimlere bağlıdır. Zaman Taner'in aleyhine işlemektedir...
  Tür: Yerli Aksiyon
  İzlenme: 35,543 İmdb: 4.8
 • Semum Full izle

  Semum Full izle

  2008
  Semum Full izle
  Canan ve Volkan, çifti yeni aldıkları lüks eve taşınırlar, yeni evlerinde ilk başlarda herşey yolunda giderken Canan’a nedeni belli olmayan tuhaf şeyler olmaya başlar. Gün geçtikçe Canan, karşı koyamadıgı bir varlıga hükmetmeye başlarken aynı zamanda yaratıga dönüşür, Sizce Semum neden Canan’ı kendisine hedef olarak belirlemiştir ?
  Tür: Yerli Korku
  İzlenme: 7,819 İmdb: 5.1

SOSYAL AĞLAR