Burçin Bildik KİMDİR?

Burçin Bildik, müzisyen ve aktör. Sağ Salim film serisinde Salim rolünü üstlenmiştir.
1972'de Bakırköy, İtanbul'da doğdu. Halkevi bünyesinde tiyatroya başladı. Daha sonra İTÜ Devlet Konservatuarı Türk Halkoyunları bölümünü bitirdi. Grup Sevgi Yolcuları adlı grubu 2 gitarist arkadaşıyla birlikte kurdu ve burada perküsyon çaldı. Daha sonra çeşitli gruplarda Türkçe ve Rumca şarkılar söyledi.
118 33 televizyon reklamlarında oynayarak ünlenen Bildik, 2011'in Temmuz ayında 2 yıllık eşi Zeynep Elçin Bildik'i beyin kanaması nedeniyle kaybetti. 2013'ün Ekim ayında Çiğdem Dikerler ile ikinci evliliğini gerçekleştirdi.

Burçin Bildik FİLMLERİ

 • Sağ Salim 2 Full İzle

  Sağ Salim 2 Full İzle

  2014
  Sağ Salim 2 Full İzle
  2014 filmleri arasında yer alan komedi ve macera türündeki sağ salim 2 filminde ,Salim’in kimsesiz bir cenazeyi sevabına memleketine götürmeyi kabul etmesiyle başlayan trajikomik macera, yol arkadaşı Nihal’in annesinin intikam için rehin alınmasıyla yeniden başlıyor. Her yerde hepsi birbirinden azılı 11 “kötü” adamın seri katili olarak aranan kahramanlarımız tanınıp yakalanmamak için kılık değiştirirler. Ancak işler düşündükleri gibi gitmez. Salim beladan kurtulmak için eline silah alınca da talihsiz serüvenler dizisi yeniden başlar. Nihal başı bir türlü beladan kurtulamayan Salim’den uzaklaşıp annesini tek başına kurtarmaya gider. Yaşadıklarından dolayı artık ne ölüden ne de ölümden korkan Salim ise ‘’Anca beraber kanca beraber.’’ der ve kader arkadaşını yalnız bırakmamak için peşine düşer. Artık; Azrail’in ‘’Tek rakibim Salim.’’ diyerek kol gezdiği karayolunda “Kazara” ezilecek, “Tesadüfen” yakılacak, “Kaderin cilvesiyle” vurulacak ne kadar canlı varsa eninde sonunda Salim’le tanışmak zorunda kalır.
  Tür: Yerli Komedi
  İzlenme: 66,878 İmdb: 6.7
 • Sağ Salim izle

  Sağ Salim izle

  2012
  Sağ Salim izle
  Hayatını biricik kamyonetiyle köyden kasabaya mal götürerek kazanan Salim'in, kendisi gibi kimsesiz birinin cenazesini Mersin'den Sivas'a ücretsiz götürmeyi kabul etmesiyle başlayan yol macerasının anlatıldığı bir film...
  Tür: Yerli Komedi
  İzlenme: 14,508 İmdb: 7.2

SOSYAL AĞLAR