Fikret Hakan KİMDİR?

Bumin Gaffar Çıtanak, sahne adıyla Fikret Hakan, sinema oyuncusu. Yeşilçam'ın en önemli karakter oyuncularından bir tanesidir.  
1934 yılında Balıkesir’de doğdu. Edebiyat dergilerine hikayeler yazdı. Tiyatro  oyunculuğu yaptı. Köprüaltı Çocukları'yla sinemaya geçti (1953). Sürgünden  Geliyorum adlı filmle yönetmenliği denedi.
Önemli filmleri: Beyaz Mendil (Lütfi Ö. Akad), Üç Arkadaş (Memduh Ün),  Yılanların Öcü (Metin Erksan), Karanlıkta Uyananlar (Ertem Göreç), Bitmeyen  Yol (Duygu Sağıroğlu), Bir Günün Hikâyesi (Sinan Çetin), Cemo (Atıf Yılmaz).

Fikret Hakan FİLMLERİ

 • Birleşen Gönüller Full İzle

  Birleşen Gönüller Full İzle

  2014
  Birleşen Gönüller Full İzle
  2 Dünya Savaşı döneminde geçen filmde, yolları trajik bir şekilde ayrılan iki aşığın hikayesi ele alınıyor. Niyaz ve Cennet yeni evli bir çifttir. Ancak alevlenen savaş, yaşadıkları köye kadar yaklaşır ve Nazi işgalinden kaçmak isterken yolları ayrılır. Niyaz trenden atlar, Cennet ise atlayamadan yakalanır. Doğumunu dahi trende yapar ve birçok sefaletle tek başına yaşamak zorunda kalır. Takvimler 1990 yılına ilerler ve tıpkı onlar gibi birbirlerine aşık bir çift Türkiye’den Kazakistan’a gider. Amaçlarıysa çorak topraklarda okul inşa etmektir…
  Tür: En Çok İzlenen, Yerli Dram
  İzlenme: 70,284 İmdb: 8.4

SOSYAL AĞLAR