Gürgen Öz KİMDİR?

10 Mayıs 1978'de Zonguldak'ta doğdu. Mühendis baba ve tarih öğretmeni annesi İstanbul'da üniversitedeyken tanışmış. Babasının görevi nedeniyle evlendikten sonra Zonguldak'a yerleşmişlerdir.
 
 
Ablası Yaprak ve Gürgen, ortaokul ile liseyi TED Zonguldak Koleji'nde okuduktan sonra üniversite için ailenin İstanbul'daki evlerine yerleşmişlerdir. Ablası Amerikan Dili ve Edebiyatı okurken, Gürgen de tarihe olan merakı yüzünden İstanbul Üniversitesi'nde Sanat Tarihi ve Arkeoloji bölümünde okumaktaydı. Fakat çocukken oyun oynama duygusuyla oyunculuğa ve lisedeyken de okul tiyatrosunda tiyatroya başladığından; herşeyi olabileceği hayaller dünyası, aşık oldugu mesleği oyunculuğu öğrenmek için baba ve annesinden gizli "Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümü", oyunculuk ana sanat dalı giriş sınavlarına girdi ve kazandı.
 
 
Okulda Prof. Zeliha Berksoy ve Müşfik Kenter başta olmak üzere birçok önemli hocanın öğrenciliğini yaptı. Konservatuvardayken yazdığı "Alman Satrancı" adlı oyunu kısa filme çekildi. Yurtiçi ve yurt dışında çeşitli ödüller aldı.
Okul yıllarında birçok oyunda da oynadı. Okul zamanı ve sonrası "Bakırköy Belediye Tiyatroları" ve "Devlet Tiyatroları"nda görev aldı. BBT'de, Yaşar Kemal'in yazdığı, Müşfik Kenter'in yönettiği, görev aldığı son oyun olan "Teneke"de başrolü üstlendi.
 
 
2001 yılında mezun olduktan sonra aynı bölümde tiyatro rejisi mastırına başladı. Prof.Zeliha Berksoy'la beraber, Bertolt Brecht'in "Üç Kuruşluk Opera" adlı eserini bölüm oyunu olarak sahneye koydu. Konservatuvarda iki yıl asistan hocalık yaptı. Bu sırada okul arkadaşlarının tiyatro grubuyla yurt dışında birçok festivale katıldı. Yurt içinde de birçok festival dışında 14.Uluslararası İstanbul Tiyatro Festivali'ne katıldı.
 
 
Çeşitli dizilerde ufak roller aldıktan sonra televizyon kariyerine başladı. Okan Bayülgen'le çalışmaya başlayınca yoğunluk nedeniyle tez aşamasında yüksek lisans eğitimini yarım bırakmak zorunda kaldı. Bir yıl sonra "Bakırköy Belediye Tiyatroları"ndaki görevinden yine yoğunluk nedeniyle ayrıldı.
 
 
2007 yazında sona eren, Okan Bayülgen'in sunduğu Makina programında da Murat Akkoyunlu ile birçok tipleme yaparak, Türk halkının beğenisini kazanmıştır. Avrupa Yakası adlı dizide 'Cesur' karakterini canladırmıştır.Bu rolün kendisine uymadığını düşünerek diziden ayrılmıştır.2010 yılında TRT de yayınlanmaya başlayan ve halen devam eden SAKARYA FIRAT adlı dizide birkaç bölümlüğüne yer almıştır.

Gürgen Öz FİLMLERİ

 • Zaman Makinesi 1973 Full İzle

  Zaman Makinesi 1973 Full İzle

  2014
  Zaman Makinesi 1973 Full İzle
  Kenan Ergen'in yönetmenliğini yaptığı merakla beklenen muhteşem komedi sizlerle 14 Mart 2014 ' te vizyona giren filmin başarılı başrol oyuncusunun adı Gürgen Öz ve güzel oyuncu Seda Bakan'ın oynadığı komedi filminin konusu Tolga karakteri birden kendini 1973'lü yıllar da bulur ve ardından geçen komik olaylar baş gösterir. Seyircileri 70'li yıllarda ki İstanbul'a götüren ve o dönem yaşan insanları anlatan Zaman Makinesi 1973 Full izle filmi yerlifilmiizle.com farkıyla sizlerle.
  Tür: Yerli Komedi
  İzlenme: 100,300 İmdb: 7.1
 • Romantik Komedi 2: Bekarlığa Veda Full izle

  Romantik Komedi 2: Bekarlığa Veda Full izle

  2013
  Romantik Komedi 2: Bekarlığa Veda Full izle
  Romantik Komedi 2: Bekarlığa Veda Full izle Esra (Sedef Avcı) heyecanla evlilik hazırlıkları yaparken, en yakın arkadaşı Didem (Sinem Kobal) de kızlar arasındaki tek bekar kişi olarak kalmaktan dolayı panikler ve sevgilisi Cem’i(Engin Altan Düzyatan) evliliğe ikna etmek için çeşitli taktikler uygulamaya başlar. Didem evlenme teklifi beklerken, Cem yeni filminde başrol oynadığı Gözde’yle (Özge Ulusoy) tanışır ve filmine konsantre olur. Bunun üzerine kıskançlık krizlerine giren Didem, Cem’i yakın takibe alır. Bu takip esnasında erkeklerin Antalya “Adam&Eve Otel”de bekarlığa veda partisinde olduklarını öğrenir. Böylece komik ve romantik bir macera başlar. Kızlar erkeklerin bekarlığa veda partisinde neler yaptıklarını görmek için oryantal kılığında otele sızarlar. Film net’te ilktir. İyi seyirler..
  Tür: Yerli Komedi, Yerli Romantik
  İzlenme: 54,558 İmdb: 5.9
 • Plajda Full izle

  Plajda Full izle

  2008
  Plajda Full izle
  İki ev arkadaşının maddi sıkıntılar yaşamaları hayalleri ve maceralarını konu alıyor.
  Tür: Yerli Komedi
  İzlenme: 14,689 İmdb: 4.5

SOSYAL AĞLAR