İlker Kaleli KİMDİR?

5 Mart 1983 tarihinde İstanbul’da dünyaya gelen İlker Kaleli’nin annesi Almanya, babası ise Van kökenli. Kültür Üniversitesi Sanat Yönetimi Bölümü’nde eğitim almaya başlayan İlker Kaleli aynı zamanda Stüdyo Oyuncuları’nda oyunculuk eğitimi almaya devam etti. Üniversite eğitiminin ardından, yurtdışında da eğitim almak isteyen İlker Kaleli’nin seçimi ise Londra olmuş.
Hedefi o zamanlar National Theatre’da oyunculuk yapmak olan İlker Kaleli bu hedefinin hala geçerli olduğunu belirtiyor. Türkiye’yemek kaşığı dönmeyi düşünmeyen İlker Kaleli, maddi imkanların da etkisiyle Son adlı dizi için aldığı teklifi değerlendirmeye karar vermiş.
Son dizisinde rol aldığında Türkiye’de kalması zorunlu olmayacağı için bu dizi teklifi çok da cazip gelmiş. İlker Kaleli şu sıralar ekranlarda takip ettiğimiz Kayıp Şehir’le oyunculuğa devam ediyor.

İlker Kaleli FİLMLERİ

 • Silsile Full İzle

  Silsile Full İzle

  2014
  Silsile Full İzle
  Sıcak bir yaz gecesi Ece (Nehir Erdoğan) Amerika’dan yeni dönmüş olan Cenk (İlker Kaleli) ile birlikte Cenk'in kaldığı eve giderler. Bu sırada aralarındaki küllenmiş aşk alevlenir gibi olur. Cenk'in yakın dostu aldatılmak üzeredir. İkili birden evde yalnız olmadıklarını fark eder. Bir hırsızlık girişimi olur. Hırsızlığı ardından işlenen bir suç takip eder. Ece gider, Faruk gelir. Üç insan hem birbirlerinden sakladıklarıyla hem de bir suçla baş etmeye çalışır. Ancak bu düşündükleri kadar kolay olmayacaktır. Büyük şehirlerde yaşanan hayatların arasındaki karmaşık ilişkilerin, derin yaraların ve hayatın kırgınlığının sorgulandığı filmde, bu üç karakterin hayatlarını sonsuza kadar değiştirecek bir olaylar silsilesi yaşanır.
  Tür: Yerli Dram
  İzlenme: 48,986 İmdb: 6.9

SOSYAL AĞLAR