Luran Ahmeti KİMDİR?

Luran Ahmeti; Arnavut asıllı Makedon oyuncu.
31 Temmuz 1974 yılında Makedonya'nın Üsküp şehrinde dünyaya geldi. Çocukluk dönemlerinde bir süre Kosova'nın Türk kasabası Prizren'de yaşadı. Bu sırada Türkçe'yi çok iyi öğrendi.
Üsküp Kiril i Metodij Üniversitesi'nin 1995 yılında Psikoloji bölümünden daha sonra ise 1999 yılında Tiyatro bölümünden mezun oldu.
Üsküp Türk ve Arnavut tiyatrolarında çeşitli oyunlarda sahne aldı. Sinemaya 1998 yılında Puppet Show isimli film ile adımını attı. Daha sonra sırasıyla; Stories About Love (2001), Bal-Can-Can (2004), Izstop (2007) filmlerinde çeşitli rollerde görev aldı.
İlk ciddi televizyon deneyimini Elveda Rumeli dizisinde ki Dimitri rolü ile yaşadı. Daha sonra Balkan Düğünü isimli komedi dizisinde rol aldı.
En son olarak Muhteşem Yüzyıl dizisinde rol aldı.
2006 yılında Arnavutluk Film Festivali'nde en iyi erkek oyuncu ödülünü aldı. (Apolonia)

Luran Ahmeti FİLMLERİ

 • Limonata Full İzle

  Limonata Full İzle

  2015
  Limonata Full İzle
  Başka kültürlerden gelen, birbirini tanımayan iki kardeşin benzerliklerini, farklılıklarını ve kavgalarını eğlenceli bir yol hikâyesiyle anlatan bir film Limonata. Suat, Makedonya’da yaşayan eski bir tır şoförüdür, hasta yatağında ölmeyi beklemektedir. Ölmeden önce oğlu Sakip’ten son bir isteği vardır; yıllar önce İstanbul’da imam nikâhıyla evlendiği bir kadından olan oğlunu bulup, yanına getirmesi. Sakip, varlığını yeni öğrendiği kardeşi Selim’i bulmak için Makedonya’dan İstanbul’a doğru babasının emektar arabasıyla yola çıkar.
  Tür: Yerli Dram, Yerli Komedi
  İzlenme: 248,334 İmdb: 8.2

SOSYAL AĞLAR