ÜYE KAYIT FORMU
Giriş yapıldı, yönlendiriliyorsunuz...

zaten kayıtlı mısın? hemen giriş yap.
veya
ÜYE GİRİŞ FORMU
Giriş yapıldı, yönlendiriliyorsunuz...

Kullanıcı adınız

Parolanız

ŞİFREMİ UNUTTUM
Parola sıfırlama bilgileriniz e-posta adresinize gönderilmiştir.

E-posta adresiniz

Tür:
İzlenme:

Meltem Cumbul Oyuncu

Meltem Cumbul 11 Kasım 1970, İzmir'de dünyaya geldi.
1987 yılında İzmir Türk Koleji'nden ,1991'de Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuarı Drama Ana Sanatdalı'ndan mezun oldu. Ardından Londra'daki Şekspir Tiyatro Kumpanyası'nda (Shakespeare Company) çalıştı. Daha sonra televizyonda bir kariyere adım atarak Aşağı Yukarı ve Nereden başlasak? programlarının sunuculuğunu yaptı. Bu arada filmlerde yardımcı roller de oynadı (Bay E ve Böcek gibi). 1996'da Sahte Dünyalar televizyon dizisinde başrol oynadı.
1997'de televizyonda kendi ismini taşıyan The Meltem Cumbul Show programını başlattı. Bu arada Karışık Pizza, Geboren in Absurdistan ve Anlat Şehrazat Anlat (müzikal) gibi filmlerde başroller aldı.Türk televizyonunda izleyici rekorları kıran Yılan Hikayesi dizisinde başrol oynadı.Daha sonra Biz size aşık olduk, Beşik Kertmesi ve Gurbet Kadını gibi televizyon dizilerin de rol aldı. Abdülhamit Düşerken filmindeki rolüyle Antalya Film Festivali'nde Altın Portakal ödülünü aldı. Duvara Karşı filmindeki rolüyle büyük beğeni topladı. Mucizeler Komedisi'nde (müzikal), Şener Şen'le birlikte rol aldı.
1998 Eurovision Şarkı Yarışması'nda 2. olan Imaani'nin seslendirdiği Where Are You adlı parçayı Seninleydim ismiyle söyleyip klip çekti. 2004 Eurovision Şarkı Yarışmasında ise yaptığı sunuculukla büyük beğeni topladı
Onu Ünlü Yapan Ne? Karışık Pizza (1998) filmiyle ünlendi.
 
Ailesi: Ablası: Funda Ablası: Yonca Ağabeyi: 1992 yılında 33 yaşındayken akciğer kanserinden öldü.
Ödüllerinden Bazıları: 2002: Uluslararası Altın Portakal Film Festivali, En İyi Kadın Oyuncu, Abdülhamit Düşerken
Eğitim: - İzmir Özel Yusuf Rıza İlkokulu - İzmir Türk Koleji - Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro Bölümü, 1991'de mezun oldu.
Meraklısına...

21 yaşında oyunculuk kariyerine başladı Londra'da çeşitli televizyon programlarında sunuculuk ve müzik yönetmenliği görevlerde çalıştı.
Bir Dönem 'Meltem Cumbul Show' programı ile ekranlardaydı
2004 yılında Eurovision Şarkı Yarışmasını Korhan Abay ile birlikte sundu
'Seninleyim' adlı single'ı ile müzik dünyasına da adım atmıştı
Biz Size Aşık Olduk (2002-03), Beşik Kertmesi (2002), Yılan Hikayesi (1999-2001) Gurbet Kadını (2003) gibi dizlerde oynamıştır.
Ayrıca yurtiçinde ve yurdışında çeşitli tiyatro oyunlarında rol almıştır.
6 yaşında yüzmeyi öğrendi, yüzmeyi çok seviyor