Meltem Cumbul KİMDİR?

Meltem Cumbul 11 Kasım 1970, İzmir'de dünyaya geldi.
1987 yılında İzmir Türk Koleji'nden ,1991'de Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuarı Drama Ana Sanatdalı'ndan mezun oldu. Ardından Londra'daki Şekspir Tiyatro Kumpanyası'nda (Shakespeare Company) çalıştı. Daha sonra televizyonda bir kariyere adım atarak Aşağı Yukarı ve Nereden başlasak? programlarının sunuculuğunu yaptı. Bu arada filmlerde yardımcı roller de oynadı (Bay E ve Böcek gibi). 1996'da Sahte Dünyalar televizyon dizisinde başrol oynadı.
1997'de televizyonda kendi ismini taşıyan The Meltem Cumbul Show programını başlattı. Bu arada Karışık Pizza, Geboren in Absurdistan ve Anlat Şehrazat Anlat (müzikal) gibi filmlerde başroller aldı.Türk televizyonunda izleyici rekorları kıran Yılan Hikayesi dizisinde başrol oynadı.Daha sonra Biz size aşık olduk, Beşik Kertmesi ve Gurbet Kadını gibi televizyon dizilerin de rol aldı. Abdülhamit Düşerken filmindeki rolüyle Antalya Film Festivali'nde Altın Portakal ödülünü aldı. Duvara Karşı filmindeki rolüyle büyük beğeni topladı. Mucizeler Komedisi'nde (müzikal), Şener Şen'le birlikte rol aldı.
1998 Eurovision Şarkı Yarışması'nda 2. olan Imaani'nin seslendirdiği Where Are You adlı parçayı Seninleydim ismiyle söyleyip klip çekti. 2004 Eurovision Şarkı Yarışmasında ise yaptığı sunuculukla büyük beğeni topladı
Onu Ünlü Yapan Ne? Karışık Pizza (1998) filmiyle ünlendi.
 
Ailesi: Ablası: Funda Ablası: Yonca Ağabeyi: 1992 yılında 33 yaşındayken akciğer kanserinden öldü.
Ödüllerinden Bazıları: 2002: Uluslararası Altın Portakal Film Festivali, En İyi Kadın Oyuncu, Abdülhamit Düşerken
Eğitim: - İzmir Özel Yusuf Rıza İlkokulu - İzmir Türk Koleji - Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro Bölümü, 1991'de mezun oldu.
Meraklısına...

21 yaşında oyunculuk kariyerine başladı Londra'da çeşitli televizyon programlarında sunuculuk ve müzik yönetmenliği görevlerde çalıştı.
Bir Dönem 'Meltem Cumbul Show' programı ile ekranlardaydı
2004 yılında Eurovision Şarkı Yarışmasını Korhan Abay ile birlikte sundu
'Seninleyim' adlı single'ı ile müzik dünyasına da adım atmıştı
Biz Size Aşık Olduk (2002-03), Beşik Kertmesi (2002), Yılan Hikayesi (1999-2001) Gurbet Kadını (2003) gibi dizlerde oynamıştır.
Ayrıca yurtiçinde ve yurdışında çeşitli tiyatro oyunlarında rol almıştır.
6 yaşında yüzmeyi öğrendi, yüzmeyi çok seviyor

 

Meltem Cumbul FİLMLERİ

 • Yaktın Beni Full İzle

  Yaktın Beni Full İzle

  2015
  Yaktın Beni Full İzle
  Ailesini kaybettikten sonra yalnız yaşamaya başlayan bir itfaiye eri olan Selam Kuloğlu'nun (Sarp Apak) hayatı, yıllardır görmediği dayısı Macit'le (Uğur Yücel) büyük bir tesadüf eseri karşılaşmasıyla değişir. Sevdiği kız İpek'le (Sinem Kobal) evlenmek isteyen Selam'ın yanına dayısı taşınır ve ikisinin de hayatı o günden itibaren birbirinden komik olaylara sahne olacaktır.
  Tür: En Çok İzlenen, Yerli Komedi, Yerli Romantik
  İzlenme: 206,633 İmdb: 4.6
 • Kadın İşi Banka Soygunu Full İzle

  Kadın İşi Banka Soygunu Full İzle

  2014
  Kadın İşi Banka Soygunu Full İzle
  2014 yerli film olan Kadın İşi banka soygunu filminin başrollerinde Meltem Cumbul, Özge Ulusoy, Filiz Ahmet ve Esra Dermancıoğlu isimleri yer alıyor filmin konusu, farklı nedenlerle hayal kırıklığına uğramış, kalpleri kırık 4 kadının, kendileri için göze alamayacakları riskleri, şartlar ne olursa olsun birbirleri için göze alarak kalkıştığı banka soygunu macerasını anlatıyor. Başlarına ne geleceğini düşünmeksizin, hiçbir koşulda birbirini satmayan 4 kadının sırt sırta verdiği film; gerçek dostlara daha sıkı sarılmanın ne denli önemli olduğunu anlatırken, en zor şartlarda dahi gülecek bir şey bularak hayata tutunmanın önemini de seyirciye eğlenceli bir şekilde hatırlatıyor.
  Tür: Yerli Komedi
  İzlenme: 73,914 İmdb: 4.4
 • Gönül Yarası izle

  Gönül Yarası izle

  2005
  Gönül Yarası izle
  Nazım Bey, Anadolu'da öğretmenlik yaptıktan sonra İstanbul'a dönmüştür. Burada Takoz Atakan'ın taksisinde şoförlük yaparak geçimini sağlamaya çalışan Nazım öğretmenle Dünya'nın yolları kesişir. Türkücü Dünya, psikolojik sorunları olan kocasından kaçıp İstanbul'a gelen ve kızıyla birlikte bir pavyonda çalışmaya başlayan bir kadındır... Nazım Bey, Dünya'yı her gün işe götürüp getirmeye başlar. Ancak, bir gün Dünya'nın eski kocası pavyonu basar. Nazım öğretmen de bu durumu görüp Dünya'ya ve küçük kızına sahip çıkar...
  Tür: Yerli Dram
  İzlenme: 6,686 İmdb: 7.9

SOSYAL AĞLAR