Murat Yıldırım KİMDİR?

Murat Yıldırım, Türk dizi ve sinema oyuncusu. Fırtına ve Asi dizisiyle ün kazanmıştır.
Yıldırım, babasının öğretmenlik görevi nedeniyle bulunduğu Konya'da doğdu. Annesi ve babası aslen Mardinli'dir, Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü'nden sekizinci senesinde mezun oldu.
 
Tiyatro ve müziğe ilgi duyan Yıldırım, Yıldız Teknik Üniversitesi Oyuncuları'na (YÜO) katıldı ve 3 yıl amatör olarak tiyatroda oynadı. YÜO'daki arkadaşları aracılığıyla televizyon dünyasına giren Yıldırım'ın televizyonla ilk tanışmasını sağlayan, 2003 yılında “Ölümsüz Aşk” dizisinin bir bölümünde küçük bir rol alması oldu. Fakat dizi yalnızca 11 bölüm sürdü.
 
2004 yılında Bütün Çocuklarım dizisinde "Mesut" karakterini canlandıran Yıldırım, oyunculuğa Büyük Yalan dizisi ile devam etti.
 
2006 yılında ilk uzun soluklu çalışması olan Fırtına dizisinde başrol oynayarak ün kazandı. Aynı yıl sinemada Altın Portakal ödülüne aday olan Araf filmi ile ilk kez başrol oynadı.
 
Başrolünü paylaştığı Tuba Büyüküstün ile Asi dizisinde "Demir" karakteri ile ününü perçinledi. Demir, 25 sene sonra, varlıklı biri olarak Antakya'ya geri dönen ve buradan toprak alan bir gençtir. Demir ve Asi arasında geçen gurur yüklü aşk ise dizinin konusunu oluşturmaktadır.
 
2009 yılında ise Asi dizisi sona erdikten sonra TMC yapım şirketi ile Aşk ve Ceza adlı dizi için anlaşma imzalayan Yıldırım, dizide başrolü oynadı.
 
2012'de Tims Productions'ın yapımcılığını üstlendiği Show TV'de yayınlanan Suskunlar'da Ecevit karakterini canlandırmaktadır. Dizide çocuk yaşta başlarından geçen bir kaza sonucunda girdikleri çocuk hapishanesinde yaşadıkları kötü olayların ardından suskun kalmayı seçen dört çocuğun büyüdükten ve ayrı yollarda ilerledikten sonra bir gün intikam almak için bir araya gelmeleri anlatılır.
 
20 Haziran 2008'de Fırtına dizisinin setinde tanıştığı Burçin Terzioğlu ile evlendi. Ancak ünlü oyuncuyla yaptığı evlilik, 2014 yılının Haziran ayında sona erdi.

Murat Yıldırım FİLMLERİ

 • Sonsuz Aşk Full İzle

  Sonsuz Aşk Full İzle

  2017
  Sonsuz Aşk Full İzle
  Ufak şeylerle mutlu olabilen hayatın tadını sonuna kadar yaşamayı seven Zeynep, kardeşi ile beraber yaşamaktadır. Oldukça genç bir profesör olan işkolik bir cerrah Can ile Zeynebin aslında hiç bir ortak özelliği bulunmamaktadır. Birgün hiç beklenmedik biranda tanışırlar ve onları sonsuz bir aşk hikayesi beklemektedir, Fakat bu sonsuz aşkın önünde çok büyük engeller vardır bunları birlikte aşmaya çalışan Can ve Zeynebin hikayesini anlatan Sonsuz Aşk filmini Ahmet Katıksız yönetip Deniz Katıksız seneryosunu üslenmiştir.
  Tür: En Çok İzlenen, Yerli Dram, Yerli Romantik
  İzlenme: 73,910 İmdb: 7.4
 • Kocan Kadar Konuş Diriliş Full İzle

  Kocan Kadar Konuş Diriliş Full İzle

  2016
  Kocan Kadar Konuş Diriliş Full İzle
  Efsun rüyasında Sinan ile evlendiğini görür. Rüyasından ayıldığı anda ise hastanede yatmakta olduğunu fark eder. Hastaneye yatma sebebi Sinan’a evlenme teklifi yaptığı anda içerisinde oldukları asansörün düşmesi neticesinde hastaneye kaldırılmalarıdır. İki tarafında ailesi hastanede çocukları ile ilgilenirler iken birbirleri ile sürekli dalaşmaktadırlar. Sürekli aksilikler yaşanan ilişkide Sinan nihayet Efsun’u istemeye gelir. Evdeki sıra dışı olaylar eşliğinde olaylar iyice büyümeden nişan yapılır. Sinan’ın babaannesi ile Efsun arasında geçen sert konuşmalar Sinan’ın evi terk etmesine kadar uzanır.
  Tür: En Çok İzlenen, Yerli Komedi, Yerli Romantik
  İzlenme: 333,203 İmdb: 6.4
 • Kocan Kadar Konuş Full İzle

  Kocan Kadar Konuş Full İzle

  2015
  Kocan Kadar Konuş Full İzle
  Patron Mutlu Son İstiyor 2 filminde bu sene tekrar göreceğimiz Ezgi Mola ile birlikte Murat Yıldırım ve Nevra Serezli gibi isimlerin başrolde oynadığı Kocan Kadar Konuş isimli Romantik Komedi filmi 20 Mart 2015 tarihinde Türk sinema severler ile buluşuyor. Yönetmenliği Kıvanç Baruönü’nün yaptığı filmin çekimlerinin tamamı Türkiye’de gerçekleşmiştir. Şebnem Burcuoğlu’nun Kocan Kadar Konuş isimli romanından uyarlanan hikayede etrafındaki herkesin hızla evlilik hazırlığı peşinde koştukları ve doğru adamı asla bulamayan kadınların hikayesi konu ediliyor.
  Tür: Yerli Komedi, Yerli Romantik
  İzlenme: 539,067 İmdb: 7.0
 • Kırımlı Full İzle

  Kırımlı Full İzle

  2014
  Kırımlı Full İzle
  İkinci Dünya savaşı sırasında Alman esir kamplarında bulunan Kırım Türklerinin hikayesi.
  Tür: Yerli Aksiyon
  İzlenme: 50,471 İmdb: 7.4

SOSYAL AĞLAR