Reha Yurdakul KİMDİR?

1926'da Burhaniye'de doğan oyuncu, sayısız filmde rol aldı. Karakter rollerini üstlenen Yurdakul, oyunculuğunun yanısıra senaryo ve yapımcılıkta üstlendi. Türk sinema seyircisinin kalbinde babacan ve halledemeyeceği iş yokmuş tavırlarıyla yer edinen Yurdakul 27 aralık 1988 Bolu'da aramızdan ayrıldı.

Reha Yurdakul FİLMLERİ

 • Garip izle

  Garip izle

  1986
  Garip izle
  Halkını devrin kötü yönetimine karşı savunan Keloğlan saraya gidip vezir olmayı aklına koyar. Bu sayede her şeyi düzeltecek her kötülüğü ortadan kaldıracaktır. Ama kendini öyle entrikaların içinde bulur ki kurtulmak istedikçe daha çok batar.
  Tür: Yeşilçam Komedi
  İzlenme: 8,973 İmdb: 0.0
 • Gerzek Şaban izle

  Gerzek Şaban izle

  1980
  Gerzek Şaban izle
  Birbirine benzeyen ünlü bir gangsterle, filmlerde figüran oynayan bir gencin komedi öyküsü.
  Tür: Yeşilçam Komedi
  İzlenme: 18,417 İmdb: 0.0
 • Gol Kralı izle

  Gol Kralı izle

  1980
  Gol Kralı izle
  Saf bir genç futbola düşkün bir genç kıza olan hayranlığı nedeniyle futbol oynamaya başlar ancak kızın tek amacı onu kullanmaktır.
  Tür: Yeşilçam Komedi
  İzlenme: 14,893 İmdb: 0.0
 • Dokunmayın Şabanıma Full izle

  Dokunmayın Şabanıma Full izle

  1979
  Dokunmayın Şabanıma Full izle
  Şaban ve Ökkeş iki eski asker arkadaşıdır ve bir gün yolları kodeste birleşir. Şaban kadınlar konusunda tam bir korkak ve çekingen, Ökkeş ise hovardadır. Ökkeşi babası evlendirmek istemektedir. Bir anlaşma yaparlar ve Şaban, Ökkeş'i evlendirilmek istenilen kızdan kurtaracaktır. Beraber kızın evine giderler. Ne var ki daha önce kızı hiç görmemiş olan Ökkeş'te Şaban'da kıza aşık olmuştur...
  Tür: Yeşilçam Komedi
  İzlenme: 20,562 İmdb: 0.0

SOSYAL AĞLAR