Rıza Akın KİMDİR?

Erzincanlı bir ailenin çocuğu olarak Adana’da doğdu..Tiyatroyla Adana Halkevinde ortaokul yıllarında tanıştı (Adana’nın Tiyatro Tarihi-Doç.Nurhan Tekerek).Tiyatro için Ankara’ya taşındı. Ankara Birlik Tiyatrosu’nda profosyonel oldu. Tiyatro yaşamına (1969-1977) ara verdikten sonra iletisim okudu ve gazetecilik yapmaya başladı. Tiyatroyu oyunculuk dışındaki çalışmalarla Adana'da sürdürdü. Seyhan Belediyesi Tiyatro Topluluğunu kurdu (1997) ve beş ıl sanat danışmanlığını yaptı.Tayfun Pirselimoğlu’nun tamamlanamayan KUARTET adlı filmiyle oyunculuğa döndü(2005). Halen bir ulusal televizyonda habercilik ve oyunculuk yapmaktadır.

Rıza Akın FİLMLERİ

 • Madımak Carina’nın Günlüğü izle

  Madımak Carina’nın Günlüğü izle

  2016
  Madımak Carina’nın Günlüğü izle
  1993 yılında kadınların toplumdaki yerini araştırmak için Türkiye'ye gelen Carina Cuanna, 2 Temmuz'da Sivas'a gider ve Madımak Oteli katliamında yaşamını yitirir. Son nefesine kadar her anını günlüğüne yazan Carina Cuanna'nın adım adım Madımak Oteli'ne gidişini ve katliamın nasıl ve kimler tarafından gerçekleştirildiğini an ve an tüm gerçekliği ile görüyoruz. Gerçek bir yaşam öyküsü...
  Tür: Yerli Dram
  İzlenme: 51,428 İmdb: 5.2
 • Tatil Kitabı Full İzle

  Tatil Kitabı Full İzle

  2008
  Tatil Kitabı Full İzle
  Tatil Kitabı, Silifkeli bir ailenin bir yaz boyunca başından geçenleri, daha çok ailenin küçük oğlu Ali’nin bakış açısını ön plana çıkararak anlatıyor. Filmin olay örgüsü, Ali’nin sert mizaçlı babası Mustafa ile ailenin diğer üyeleri arasındaki gerilimler üzerine kurulu. İstanbul’da askeri lisede okuyan büyük oğlu Veysel’in askeri okulu yarıda bırakarak üniversite sınavına girme isteğine şiddetle karşı çıkan Mustafa, çekingen ve içine kapalı bir çocuk olan Ali’yi de yaz tatilinde çalışıp kendisi gibi ticaret öğrenmeye zorlar.
  Tür: Yerli Dram
  İzlenme: 3,862 İmdb: 5.6

SOSYAL AĞLAR