Timuçin Esen KİMDİR?

Avukat bir anne - babanın tek çocuğu olarak dünyaya gelen Timuçin Esen, TED Ankara Koleji mezunu. Ankara Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro Bölümü’nde iki yıl okuduktan sonra İstanbul Mimar Sinan Üniversitesi Tiyatro Bölümü'nden mezun oldu. Sonrasında yönetmenlik eğitimi almak için önce İtalya’ya sonra Amerika'ya giden Esen, Los Angeles’taki California Insitute of the Arts Üniversitesi’nde sinema - yönetmenlik üzerine master yaptı.Ayrica Amerika’daki ünlü oyuncu koçu Larry Moss’un öğrencilerinden biridir. Öğrencilik yıllarında “Çıkmaz Sokak” adında, orta metrajlı bir film çekmiştir. Konusu; varoşlarda geçen, değişik anlatımı olan filmin bir kısmı digital çekimle yapılmis, belgesel agirlikli bir filmdir. Türkiye’ye döndükten sonra, Gurbet Kadını dizisinde “Hakkı Ağa” rolüyle gönüllerde taht kuran oyuncu, dizi sonrasında Meltem Cumbul ve Şener Şen’le beraber “Gönül Yarası” adlı sinema filminde rol aldı. Bu filmde; gözü kara, aşkı için dünyayı yakacak bir adam olan “Halil” karakterini canlandırdi. Sonrasinda yonetmenligini Ugur Yucel'in yaptigi Yazi Tura adli filmde asker rolunu canlandirmistir. “Hırsız - Polis” adlı dizide; ideallerinin peşinden giden, adaleti gerçekleştirmek için çalışan, kendini tümüyle işine adayan, ama ‘Mavi’ bir aşkla karşılaşan “Çınar” rolüyle; izleyicilerin beğenisini toplamistir. Son olarak, oyuncu Devin Ozgur Cinar ile birlikte Melih Cevdet Anday 'in eseri olan Mikado'nun Copleri isimli oyunu tiyatroda seyircilerinin begenisine sunmuslardir.

Timuçin Esen FİLMLERİ

 • Senin Hikayen Full İzle

  Senin Hikayen Full İzle

  2013
  Senin Hikayen Full İzle
  Komedi türündeki 2013 türk filmi olan senin hikayen filminin konusu,Ailesine bağlı, eğlenceli, gündelik sıkıntılarla enerjisini kaybetmeyen Hakan ile daha gerçekçi, kuralcı ve özgür Esra, 30'lu yaşlarının ortalarında, kariyerlerine odaklanmış evli bir çift. Birbiriyle gayet iyi anlaşan bu çiftin kariyerleri de 7 yıldır devam eden evlilikleri de bir dönüm noktasındadır; çocuk sahibi olma kararı. Karar aşamasında devreye, babaanne olmayı kafasına koyan Meral de girer. Sakin, sevgi dolu ve mantıklı bir baba olan Orhan'ın itirazlarına rağmen, çok sempatik ama baskın bir karakter olan Meral'in tatlı müdahaleleriyle durum, daha da karmaşık ve komik bir hal alır. Çocuk meselesini aile içinde gündemin ilk maddesine yerleştiren Meral'in acele etmesinin ne yazık ki çok önemli bir nedeni vardır. Beklenmedik bir anda hamilelik müjdesi gelir.
  Tür: Yerli Komedi, Yerli Romantik
  İzlenme: 45,049 İmdb: 7.2
 • Gönül Yarası izle

  Gönül Yarası izle

  2005
  Gönül Yarası izle
  Nazım Bey, Anadolu'da öğretmenlik yaptıktan sonra İstanbul'a dönmüştür. Burada Takoz Atakan'ın taksisinde şoförlük yaparak geçimini sağlamaya çalışan Nazım öğretmenle Dünya'nın yolları kesişir. Türkücü Dünya, psikolojik sorunları olan kocasından kaçıp İstanbul'a gelen ve kızıyla birlikte bir pavyonda çalışmaya başlayan bir kadındır... Nazım Bey, Dünya'yı her gün işe götürüp getirmeye başlar. Ancak, bir gün Dünya'nın eski kocası pavyonu basar. Nazım öğretmen de bu durumu görüp Dünya'ya ve küçük kızına sahip çıkar...
  Tür: Yerli Dram
  İzlenme: 6,685 İmdb: 7.9

SOSYAL AĞLAR