Yılmaz Erdoğan KİMDİR?

Yılmaz Erdoğan, 1967 doğumlu sinema ve tiyatro sanatçısı. Çocukluğu Malatya'da geçmiştir, şu an İstanbul'da yaşamaktadır. Bir Demet Tiyatro adlı dizideki, Mükremin Çıtır isimli karakter ile tanınırlığı çok büyük ölçüde artmıştır aynı zamanda bu dizinin senaristliğinide yapmıştır. Daha sonra kendisininde aralarında bulunduğu BKM oyuncuları ile birlikte çok başarılı tiyatro oyunlarına imza atmıştır, özellikle Demet Akbağ ile çok iyi bir ikili oluşturmuşlardır.
Beyazperdede de önemli işlere imza atan Yılmaz Erdoğan, Vizontele, Organize İşler, Neşeli Hayat ve Kelebeğin Rüyası gibi filmleri yönetip başrol oynamıştır. Nuri Bilge Ceylan'ın Bir Zamanlar Anadolu'da filminde de komiser rolünde görev yapmıştır.
BKM ekibiyle yaratıp yönetmenliğini üstlendiği Çok Güzel Hareketler Bunlar adlı yapım da izleyicilerin yoğun ilgisini çekmektedir.

Yılmaz Erdoğan FİLMLERİ

 • 8 Saniye Full İzle

  8 Saniye Full İzle

  2015
  8 Saniye Full İzle
  Berlin’de doğup büyümüş olan Esra İnal’ın sıra dışı hayat hikayesini konu alıyor. Erkek-egemen bir dünyada, yaptığı hatalara ve maruz kaldığı baskılara rağmen, çıkış yolunu yine kendi içinde bulan ve hep özgürlüğünün peşinden giden Esra’nın hikayesini Ömer Faruk Sorak izleyicilerle buluşturacak.
  Tür: En Çok İzlenen, Yerli Dram, Yerli Romantik
  İzlenme: 123,841 İmdb: 6.9
 • Son Umut Full İzle

  Son Umut Full İzle

  2015
  Son Umut Full İzle
  Avusturalyalı bir adam Çanakkale Savaşının ardından Türk topraklarının yolunu tutar. Yegane amacı savaşta bir daha haber alamadığı 3 oğlunun izini bulmaktır…
  Tür: En Çok İzlenen, Yerli Aksiyon
  İzlenme: 228,877 İmdb: 7.9
 • Gergedan Mevsimi izle

  Gergedan Mevsimi izle

  2012
  Gergedan Mevsimi izle
  İranlı şair Sahel Farzan, 30 yıllık mahkumiyet hayatından sonra serbest bırakılır. Fakat ailesini yaşadığı halde onun öldüğü haberini almış, sonrasında da ülkeyi terk ederek Türkiye'ye İstanbul'a yerleşmişlerdir. Bunun haberi alan Farzan, ne yapıp edip ailesini bulmak için İstanbul'un yolunu tutar. İkisi de hayatı allak bullak olmuş Sahel ve eşini bir araya getirmeye aşk yetecek midir?
  Tür: Yerli Dram
  İzlenme: 14,226 İmdb: 7.4
 • Haybeden Gerçeküstü Aşk Full İzle

  Haybeden Gerçeküstü Aşk Full İzle

  2007
  Haybeden Gerçeküstü Aşk Full İzle
  Yılmaz Erdoğan ve Demet Akbag’ın Başrollerini Paylaştıgı Evlilik Ve Sevgili Olunan Dönemleri Anlatan Tam Tadında Anlatan Harika Bir Komedi Sizleri Bekliyor
  Tür: Yerli Komedi, Yerli Romantik
  İzlenme: 19,673 İmdb: 8.4

SOSYAL AĞLAR